הורמונים ביו-רפואיים

הורמונים ביו-רפואיים הינם הורמונים מעשה ידי אדם הדומים מאוד להורמונים המיוצרים על ידי גוף האדם. הורמונים אלה משמשים לטיפול בגברים ונשים שההורמונים בגופם נמוכים או לא מאוזנים, וזאת במטרה לשפר את איכות חייהם. מינהל המזון והתרופות האמריקני (FDA) אישר מספר הכנות של אסטרדיול ופרוגסטרון ביו-זהים, כאשר ההכנות זהות מולקולרית למבנה ההורמונים שנוצרים על ידי גוף האדם. ההורמונים המאושרים על ידי ה- FDA מגיעים במגוון של מנות ומסלולי אספקה ​​(גלולות, קרמים, ג'לים, תרסיסים ותוספות נרתיקיות).

הורמונים ביו-רפואיים מחקים את הזיקה של הורמונים אנדוגניים אנושיים, ולכן הם יעילים על מסלולים ביולוגיים יותר, בכל הרמות. מכיוון שהורמונים אלו הם העתק מבני מדויק של הורמונים אנדוגניים, תופעות לוואי נדירות נצפות, כאשר כל מנה מותאמת במיוחד לצרכים האישיים של אותו אדם.

להבדיל, ההורמונים הסינתטיים אינם זהים להורמונים שנוצאים באופן טבעי בגוף ומינונם הוא רק מה שמציעה חברת התרופות. כאשר משווים בין הורמונים סינתטיים לביו-זהים ניתן לראות את ההבדל בבירור לפי המבנה המולקולרי, אבל אפילו שינויים קלים במולקולה יוצרים שינויים דרסטיים.

הורמונים טבעיים גאווה נשים

שאלות תשובות

הכמוסות (Bio identical Hormone Pellets), מוחדרות מתחת לעור ברקמה שומנית מעל לאזור הישבן ומכילות הורמונים מסוג אסטרדיול וטסטוסטרון הזהים במבנה הכימי שלהם להורמונים הטבעיים בגוף הנשים והגברים . גודלן כגרגיר אורז, והן משחררות את ההורמונים ישירות למחזור הדם, בהתאם לצרכי הגוף.
הכמוסה משחררת את החומרים אשר מחקים באופן זהה את אותם הורמונים המשתחררים מהשחלות/אשכים ישירות אל מחזור הדם ובהתאם לצרכי הגוף, (זמני לחץ נפשי, פעילות גופנית, מאמץ פיזי, או התרגשות) ומאפשרת איזון הורמונלי בכל רגע נתון, כמעט ללא תופעות לוואי וללא פגיעה בתפקוד הכבד. בניגוד לנטילת הורמונים באמצעות בליעה או הזרקה.

מדובר בפריצת דרך טיפולית המבטיחה לסובלים מחוסר איזון הורמונלי את כמות ההורמונים המדויקת הנדרשת. בכול שיטות הטיפול, שהיו קיימות עד היום (באמצעות בליעת כדורים, מריחת קרמים, מדבקות על העור, או זריקות), לא ניתן לדייק במינון ההורמונים הנדרשים לגוף בכול רגע נתון.

גם בגופם של גברים וגם בגופן של נשים, מתחוללים שינויים רבים עם הגיעם לגיל המעבר. הירידה בייצור הורמוני המין הגורמת לתופעות לוואי שונות, הן לגברים והן לנשים, המתבטאות בתסמינים הדרגתיים של בלאי הגוף.

מנופאוזה הוא השלב בו אשה מפסיקה לקבל וסת, חלה ירידה בייצור והפרשת אסטרוגן ופרוגסטרון, הביוץ הפסיק, והאישה כבר אינה יכולה להכנס להריון. חלק מתסמיני המנופאוזה כוללים: גלי חום, נדודי שינה, עצבנות, דלקות ובעיות בדרכי השתן, עייפות, נשירת שיער, ירידה בזיכרון ועוד.

אנדרופאוזה  הוא השלב בו (אצל הגבר) יורדות רמות ההורמון הגברי, הטסטוסטרון, והגבר מתחיל לחוש בתסמיני גיל המעבר, הכוללים: ירידה בחשק המיני, מצבי רוח, עייפות, דיכאון, כעס ועוד.

כל אישה נולדת עם כמות מסוימת של ביציות. כאשר מתמעטות הביציות בשחלות, יש ירידה הדרגתית בכמות האסטרוגן המיוצר על ידי השחלות. אֶסְטְרוֹגֶן הוא שם כולל לקבוצת הורמונים שמיוצרים בגוף, אשר האסטראדיול (E2) הוא ההורמון החשוב ביותר בה. הוא מיוצר בעיקר בשחלות, בשליה ובבלוטת האדרנל, ואחראי על התפתחות הרחם, החצוצרות, הנרתיק והשדיים. ההורמון מצוי גם אצל הגבר, אך בכמויות קטנות.