הזעת יתר

כ- 3% עד 10% מהאוכלוסייה סובלים מהזעת יתר. אלו  הם בדרך כלל אנשים בריאים וצעירים בעשור השני עד הרביעי לחייהם, אשר הבעיה פוגעת בהם ברמה התפקודית ובאיכות החיים: הזעה קיצונית בידיים שלא מאפשרת לחיצת יד או החזקת כלי כתיבה ומכתימה את הנייר/מקלדת, הזעה קשה בפלג הגוף העליון שדורשת החלפת בגדים מספר פעמים ביום עקב רטיבות, כתמי זיעה וריח רע.

בתהליך האבחון הקליני, אנו בודקים ומאפיינים את היקף הבעיה ועוצמתה.

ברוב המקרים נמליץ על תכשירים למריחה מקומית בתור קו טיפול ראשון. תכשירים אלו מפחיתים את ההזעה באופן מקומי לתקופה קצרה-בינונית וחלק מהמטופלים שבעי רצון מפתרון זה.

קו הטיפול השני כולל הזרקת רעלן הבוטולינום במטרה לשתק את השריר האחראי לכיווץ בלוטות הזיעה, וכך נפסקת ההזעה באזור ההזרקה לתקופה של 6-9 חודשים. זהו טיפול מוביל, זעיר-פולשני ובטוח ואינו מצריך אשפוז או הרדמה. אמנם הטיפול יעיל מאד למניעת הזעת יתר בבתי השחי, אך חסרונו ב מחירו היקר (4000-8000 ₪, תלוי באזור) , ובעובדה שיש לחזור עליו מדי 6-9 חודשים. ישנם מטופלים שהטיפול פותר עבורם את הבעיה לתקופה ארוכה יותר ומביעים שביעות רצון גבוהה.

קו הטיפול השלישי לסובלים מהזעת יתר מוגברת מבתי השחי הינו טיפול MiraDry

MiraDry

טיפול להזעת יתר מבית השחי

MiraDry הינו טיפול שאינו כירורגי המיועד להפחתה קבועה של זיעה, ריח זיעה ושיער מאזור בית השחי. נדרש לפחות טיפול אחד, שאורכו כשעה, עם תוצאה מידית.

מחקרים רפואיים מראים הפחתה ממוצעת של 82% בהפחתה של זיעה בבית השחי כבר לאחר הטיפול הראשון. עם זאת, מאחר ותחושת אי הנעימות מהזעת היתר שונה מאדם לאדם, ישנם מטופלים שבוחרים לחזור על הטיפול פעם שניה (30%) או שלישית (10%) לקבלת התוצאה המבוקשת.

MiraDry 3D – פרוטוקול טיפול תלת-ממדי

פרוטוקול הטיפול הייחודי למרפאה תוקף את בעיית ההזעה מבתי השחי מ 3 כיוונים:

>הריסת בלוטות הזיעה בטכנולוגיית מיקרו 2020

>הריסת זקיקי השיער בטכנולוגיית EBD

>הריסת סביבת המחיה של הבקטריות היוצרות את הריח הרע

שאלות תשובות

  • בעקבות ההרדמה המקומית, ייתכנו שטפי דם באזור ההזרקה, ולעיתים רחוקות רעד, חוסר תחושה ו/או נימול (עקצוץ) בזרועות, במשך עד 24 שעות לאחר הפרוצדורה.
  • לעיתים קרובות ייתכנו לאחר הטיפול תחושות של נפיחות, אדמומיות, תחושה משונה זמנית, עקצוצים, כאב, חולשה, רצועה תפוסה או גושים מתחת לעור, באזור הטיפול ו/או בזרוע. ברובם המכריע של המקרים, תופעות לוואי אלו ייעלמו בהדרגה תוך חודש וידועים רק מקרים נדירים בהם תופעות לוואי אלו נמשכו מספר חודשים. ברוב המקרים בהם מתעוררים רגישות או כאב באזור בית השחי הם ניתנים לטיפול מהיר ע”י תרופות ללא מרשם (כמו איבופרופן) ורק במקרים נדירים נדרשות תרופות עם מרשם.
  • במקרים נדירים, עלולות להתעורר לאחר הטיפול תופעות של היפר-פיגמנטציה (התכהות בעור, בד”כ בהקשר לחשיפה מוגזמת לשמש), כוויות, זיהום בעור, פריחה, ו/או הזעה מפצה באזורים אחרים של הגוף.                        

תוצאות הטיפול יכולות להיות שונות בין מטופל ומטופל. ברוב המקרים (מעל 70%) די בטיפול אחד בפרוטוקול MiraDry 3D  כדי להשיג הפחתה משמעותית ברמת ההזעה. אולם  אפקטיביות הטיפול כמו גם שביעות הרצון מהפחתת ההזעה שונות מאדם אחד לאחר ובמקרים נדירים תתכן תחושה של תוצאה מועטה או לא מספקת. במקרים אלו יש הבוחרים לעבור טיפול נוסף בשביל לשפר את התוצאה.

טיפול MiraDry הינו טיפול זעיר-פולשני אך עוצמתי ולכן מומלץ לא לבצעו למטופלים בעלי קוצב לב או כל שתל אלקטרוני אחר, למטופלים הסובלים מבעיות נשימה (וצורכים חמצן משלים) או מבעיות עור כרוניות ומטופלים בעלי רגישות לאלחוש מקומי, הכולל לידוקאין ואפינפרין. כמו כן הטיפול אינו מתאים לנשים בהריון ו למי שכבר עברו ניתוח קודם לטיפול בהזעה.