הזרקת שיער Hairstetics

Hairstetics הוא סטארט-אפ ישראלי שפותח ומיוצר בישראל ע"י דביר קרן, ממציא ויזם ציוד רפואי עם שורה ארוכה של פטנטים וחברות סטארט-אפ בתחומי הרפואה והקרדיולוגיה.

דר' שלקוביץ לקח חלק וליווה את  Hairstetics ב7 השנים האחרונות כשהוא מבצע את הזרקת השיער הסינטטי לגברים ונשים, וכיום הוא הרופא המיומן ביותר בפרוצדורה בישראל.

מאז זכתה הטכנולוגיה באישור ה-CE של האישור האירופי, וקיבלה את אישור משרד הבריאות הישראלי , היא מופצת בעולם ב-6 מדינות, כשברזיל מובילה במספר ובכמות הזרקות השיער, ואחריה נמצאת ישראל במקום השני.

הזרקת השיער החליפי של Hairstetics היא הפתרון היעיל, המהיר, והמקצועי ביותר לנשים הסובלות מאזורי קרקפת חשופים ואשר אינן מתאימות (או שאינן מעוניינות) בהשתלת שיער טבעי. מעתה יכולה כל מטופלת להיכנס למרפאה עם אזורים דלילים או חשופים בקרקפת, וכבר לאחר שעה לצאת עם שיער המכסה וממלא את האזור החשוף.

שיער חליפי - תוך שעה !

כל שערה של Hairstetics  היא חוט הדומה בהרכבו לחוט התפירה הרפואי המשמש לתפרים בניתוחים כירורגיים. חוטי הניתוח עשויים מחומר אשר גופינו אינו דוחה, בטכניקה ייחודית (פטנט) הוחדר צבע אל תוך החוט, כך שהצבע יהיה אחיד ועמיד ולא ייפגע כאשר המטופלת תצבע את שערה הטבעי. כך נוצרה פלטה עשירה של צבעים המאפשרים התאמה מיטבית לגווני השיער של המטופלת. 

בקצה כל חוט שערה נמצא "עוגן" מיניאטורי העשוי מניטינול – אותו החומר ממנו מייצרים סטנטים לניתוחי לב. בתהליך ההזרקה של השערה לקרקפת, עוגן הניטינול "נפתח" ומחזיק את השערה במקומה. מאותו רגע, השערה מתנהגת דומה מאד לשערה טבעית – ניתן לסרק אותה, לאסוף או לפזר ואפשר לגרום לה להיות חלקה, גלית או מתולתלת בעדינות.

שאלות תשובות

המטופלת מגיעה תחילה לאבחון קליני ובדיקת התאמה אצל דר' שלקוביץ. מטופלת אידיאלית היא זו שסובלת מדלילות שיער שחושפת את הקרקפת באזור אחד או יותר, בעלת גוון שיער התואם את המגוון והטקסטורה המוצעת. 

בשלב ראשון מבצעים הזרקת ניסיון של 48 שערות בלבד – בגוון ובטקסטורה הנבחרת. לאחר 4 שבועות המטופלת מגיעה לביקורת רפואית: במידה והקרקפת והמטופלת הגיבו היטב , מבצעים תכנון גרפי וכמותי של ההזרקה המבוקשת, בהתחשב בכיווני צמיחת השיער, בתסרוקת המבוקשת ובהיקף הכיסוי הנדרש.

בשלב השני מבוצעת ההזרקה של כמות השערות שהוזמנה – באמצעות מחסניות ישרות (של 12 שערות כל אחת) או מרובעות (25 שערות כל אחת). ההזרקה מבוצעת לאחר הרדמה של אזור הטיפוך כך שאינה כואבת. משך הטיפול כ-60 דקות, וניתן במהלכו לבצע התאמות אישיות לשביעות רצון מלאה של המטופלת.

לאחר הזרקת השיער את יוצאת מהמרפאה כשהשיער מעט דביק ונראה "שומני". יש להימנע מחפיפה של השיער במשך 3 ימים ולאחר מכן אפשר לחזור לחפוף ולהתנהל כרגיל. ליתר בטחון ולמניעת זיהומים סביבתיים, יש ליטול אנטיביוטיקה (בכדורים) במשך 5 ימים ולמרוח מדי ערב משחה אנטיביוטית על האזור שטופל .כמו כן מומלץ לבצע אחת לשבוע חפיפה ראשונית (לפני השמפו הרגיל) בשמפו מחטא .

לא, אפשר לעצב את השיער הסינטטי בכל סגנון, מתולתל, גלי או חלק. אולם חשוב לדעת כי מי שמבצעת הזרקת שיער Hairstetics אינה יכולה לבצע החלקה טרמית ו/או "פן" אגרסיבי .

הכמות הנדרשת תלויה בהיקף השטח הדורש מילוי וכיסוי. אם מדובר באזור בודד או מצומצם נהוג להסתפק ב 200-300 שערות, ואם ישנם מספר מוקדים או אזור נרחב לטיפול, דרושות כ-500-600 שערות. מטופלת מבוצע תכנון מותאם אישית ולפעמים מחלקים את התהליך לשני שלבים כדי לוודא שהכיסוי יענה על ציפיות המטופלת.

הזרקה והחדרה של חומר כלשהו לגוף חייבת תמיד להתבצע ע"י אחות או רופא – לפי המקרה. הזרקות שיער Hairstetics, דורשות אלחוש מקדים ויכולות להתבצע אך ורק ע"י רופא מומחה שעבר הכשרה מתאימה לביצוע טיפולי Hairstetics  . מחסניות ההזרקה וההליך הרפואי המורכב אינם זולים, אולם הביצוע הרפואי המוקפד מבטיח תוצאה בריאה ואיכותית.

הטיפול והתחזוקה השוטפת של שיער Hairstetics  זהה לשיער הטבעי שלך! את חופפת עם השמפו והמרכך הרגילים שלך, מסרקת את השיער כהרגלך ויכולה אפילו לייבש בקלילות עם פן. את ממשיכה לצבוע את שיערך הטבעי בצבע ובגוון שאת רגילה אליהם – ללא שינוי. הצביעה אינה משפיעה בכלל על השערות המוזרקות וכך גם החפיפות והייבוש הקל. הפעולה היחידה שאסור לבצע לאחר הזרקת שיער Hairstetics היא החלקה טרמית ומשיכה אגרסיבית של השיער להחלקה חמה וחזקה באמצעות פן.

השערות המוזרקות חזקות פי 2.5 משערה רגילה ולכן נקרעות פחות ונושרות פחות. למרות זאת, קיימת נשירה טבעית שנוצרת כתוצאה מסירוק או "תפישה" באיבר/אביזר זר כמו טבעת/צמיד. הסטטיסטיקה הקלינית מלמדת על איבוד של כ- 20% מהכמות בשנה. כלומר, אם הוזרקו לך 100 שערות – את צפויה "לאבד" כ-20 שערות כל שנה, ואם לא תבצעי מילוי, ייעלמו כל השערות לאחר עד 5 שנים. מסיבה זו, רוב המטופלות מבצעות מילוי חלקי אחת לשנתיים.