מזיעים בלי קשר למזג האוויר, לפעילות ספורטיבית או כל פעולה אחרת? לובשים רק חולצות שחורות כדי שלא יראו את כתמי הזיעה? לא יודעים מה לעשות עם הריח הרע? ד"ר צחי שלקוביץ, ממובילי החדשנות ברפואה האסתטית, מומחה לרפואת עור ולדרמטולוגיה אסתטית, בוגר ביה"ס לרפואה באוניברסיטת ת"א, עושה סדר ופותר את הבעיה.
"הזעת יתר יוצרת אי-נוחות ברמה החברתית, התפקודית והפיזית" אומר ד"ר שלקוביץ, היא פוגעת בשגרת החיים ובהתנהלות היומיומית. אנשים הסובלים מהבעיה מעידים כי הם נמנעים ממגע, מפגישות כדי שלא יצטרכו ללחוץ ידיים, וגם מיחסים שבינו לבינה. יש פתרונות והם פשוטים”.
במרפאה של ד"ר צחי שלקוביץ, ניתן לעבור מגוון טיפולים, ובעיקר טיפול בעזרת מכשיר ה-Miradry החדשני, בעל טכנולוגיה מתקדמת למיגור התופעה.

מהן דרכים לפתרון של הזעת יתר?

"יש לזכור כי הזעה חשובה וחיונית לגופנו היות והיא מצננת ומווסתת את טמפרטורת הגוף. הזעת יתר לא תעלם לבד ללא טיפול. במקרים הקלים ניתן למרוח תכשירים שאפקטיביים לתקופה קצרה-בינונית. במקרים הקשים יותר, עוברים טיפול זעיר פולשני, בו מוזרק רעלן הבוטולינום המשתק את השריר שמשחרר את הזיעה מבלוטת הזיעה, וההזעה באזור ההזרקה נפסקת. חסרון הטיפול הוא שיש לחזור עליו מדי 6-9 חודשים, עלותו היקרה, והוא מתאים להזעת יתר רק בבית השחי".
אבל ניתן למצוא גם פתרונות נוספים וחדשניים יותר כפי שמסביר ד"ר שלקוביץ.
"לסובלים מהזעת יתר באזור בית השחי אני ממליץ על הפתרון החדשני בעזרת מכשיר ה-Miradry עם טכנולוגיה מתקדמת למיגור התופעה. טיפול זעיר-פולשני ללא הרדמה, המאדה את בלוטות הזיעה לצמיתות בטכנולוגיית מיקרוגל. הטיפול מבוצע ע"י רופאה מוסמכת, ויעילותו שונה מאדם לאדם. מניסיוננו הוכח כי הוא מוביל להפחתה של 82% בתופעת ההזעה כבר לאחר הטיפול הראשון. 30% מהמטופלים בוחרים לחזור על הטיפול פעם שניה ורק 10% נזקקים לטיפול שלישי. אצלנו במרפאה משלמים פר טיפול בלבד. עלות הטיפול הראשון 8500 ₪, וכל טיפול נוסף 5500 ש"ח. הטיפול בטוח מאושר ע"י ה-FDA, ה-CE, ומשרד הבריאות, ומתאים לגברים ונשים מגיל 12 ומעלה".
חשוב להסב את תשומת הלב שבעלי ביטוח רפואי פרטי יכולים לקבל החזר חלקי או מלא מחברת הביטוח.

ומה עם בעיית הריח?

"הריח הרע נוצר לא מהזיעה עצמה כי אם בגלל בקטריות שמשגשגות בשיער בבית השחי, ולכן, אצלנו בנוסף לטיפול, מסירים את השיער מבית השחי."

האם לטיפול נגד הזעת יתר יש תופעות לוואי?

ייתכנו תחושות של נפיחות, אדמומיות, רגישות, או חולשה, שחולפות עד 24 שעות לאחר הטיפול.
איך ניתן לטפל בהזעת יתר בכפות הידיים וכפות הרגליים?
"המרפאה מציעה טיפול חדשני המתמקד בכפות הידיים והרגליים ובמסגרתו "הורסים" את בלוטות הזיעה באמצעות קירור והקפאת הבלוטות. מדובר בטיפול מתקדם שמרפאתנו היא הראשונה ליישמו בישראל".
אין יותר סיבה לסבול כשאפשר לפתור את בעיית הזעת היתר.