מיקוד אור - IPL

טיפול IPL מתבצע באמצעות קרן אור ממוקדת עוצמתית בטווח רחב של אורכי גל. בדומה ללייזרים, ה-IPL “מתביית” על מטרה מסוימת – המוגלובין או מלנין, ומביא להרס שלהם על ידי חימום התאים.

טכנולוגיה זו משמשת לטיפול בפיגמנטציה, אדמומיות בעור ולטיפול בצלקות בעלות פיגמנט אדום.

ההחלמה לאחר טיפול באמצעות טכנולוגיית ה-IPL היא קצרה, יכולה להופיע אדמומיות או התכהות הכתמים אחרי הטיפול שתחלוף לרוב לאחר מספר ימים.

שאלות תשובות

הטיפול בטכנולוגיות יכול בחלק מהמקרים לייצר קולגן. בנוסף טיפולים טכנולוגיים אלה אינם כוללים החדרת חומרים לעור אלא עידוד העור להיבנות מעצמו המראה טבעי מאוד. חשוב לציין כי לעיתים יהיה צורך בהזרקות חומרי מילוי או בוטוקס לביצוע פעולה משלימה.
רוב הטיפולים האלה קלים ואינם מלווים בכאב קיצוני או בסבל גדול במהלך תקופת ההחלמה. טיפולים אלה מתאימים לכולם ואין הרבה התוויות נגד. בידיים הנכונות טיפולים אלה מתבצעים בצורה נכונה והתוצאות טובות מאוד.

כמובן שמדובר בסוג הטיפול, אבל לרוב שיא האפקט יראה שלושה חודשים לאחר הטיפול הראשון. חשוב לציין כי כל הטיפולים דורשים סדרת טיפולים המתבצעים בהפרש של חודשיים ולאחר מכן טיפול תחזוקתי.

למעט נשים בהריון, לא קיימות כמעט התוויות נגד לטיפול. עם זאת מומלץ לפנות לרופא עור לשם ייעוץ מקדים לפני ביצוע הטיפול. בשילוב עם רופא העור ניתן לתכנן אסטרטגיית טיפול מיטבית המתאימה לכל מטופל. חשוב לפנות לאדם בעל ידע ונסיון בטכנולוגיות השונות ולוודא כי הטיפולים מתבצעים תחת פיקוחו של רופא עור מומחה.